444 0 455

Copyright © 2024 | Web Tasarım WebMediCode Tarafından yapılmıştır. | Tüm Hakları Saklıdır | İçerik Op. Dr. Şenol Acar tarafından hazırlanmıştır.

Sinüzit Ameliyatı

Sinüzit Ameliyatı (Fonksiyonel Endoskopik Sinüs Cerrahisi) ve Balon Sinoplasti

Sinüzit enfeksiyonlarında ilaç tedavisi erken dönemde başarılıdır.İlaç tedavilerine dirençli,kronikleşmiş sinüzit durumunda ameliyat yapılır.

Burun deliklerinden  endoskop kameralar yardımı ile sinüslerin giriş kısımları görüntülenir ve cerrahi aletler ile sinüsleri ve sinüslerin giriş kısımlarını kapatan polip,mukozal şişlik ve kemik parçacıklar temizlenir.Sinüslerin burun boşluğuna rahatça akması sağlanır.

Genel anestezi altında yapılan bu işlemde burnun herhangi bir kısmına kesi yapılmaz.Tampon genellikle kullanılmaz.Aynı gün hasta taburcu edilebilir.

Balon sinoplasti

Bu teknikte ise sinüsleri giriş kısımları bir balon yardımı ile açılır.Bir rehber yardımı ile balon sinüs giriş kısmına yerleştirilir ve serum ile şişirilir. Bu şekilde sinüs girişi genişler ve havalanan sinüste enfeksiyon geriler ve kaybolur. Kronik sinüzit olan ancak polip olmayan durumlarda uygundur.Tüm sinüsler için uygun bir tekniktir.Özellikle frontal sinüste kullanılır.

Yazışmaya Başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?