444 0 455

Copyright © 2024 | Web Tasarım WebMediCode Tarafından yapılmıştır. | Tüm Hakları Saklıdır | İçerik Op. Dr. Şenol Acar tarafından hazırlanmıştır.

Tedaviler

Burun şeklinde olan değişiklik veya düzeltme için yapılan cerrahi işlemdir. Burnun doğal halinde olan veya sonradan oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmesi ve yüz ile uyumlu hale getirilmesi amaçlanır.

01
K.B.B.

Burun Estetiği

Daha fazla

Burun uç kısmı estetik anlamda çok önemli bir bölümdür. Uç kısmını burun yan taraflarına uzanan iki adet kıkırdağın birleşim noktası oluşturur. Burun uç bölgesi kişilere göre oldukça değişkendir.Yükseklik,genişlik ve açıları çok farklıdır.

02
K.B.B.

Burun Ucu Estetiği

Daha Fazla

Burun etleri (Konkalar) sağda 3, solda 3 adet olmak üzere 6 tanedir. Alt, orta ve üst olmak üzere adlandırılır. Konkaların solunumda çok önemli görevleri vardır. Bulunduğumuz ortamdaki nem, basınç, ısı değişimlerini algılayıp burundan giren havanın alt solunum yollarına uygun şekilde iletimesini sağlarlar.

03
K.B.B.

Burun Eti Küçültülmesi

Daha fazla

Bademcikler (tonsil) ve geniz eti (adenoid), lenfoid doku denilen ve vücudun bağışıklık sisteminde rol oynayan organlardır. Tonsiller dil kökünün iki yanında yerleşmişlerdir. Adenoid ise burun boşluğunun arka tarafında bulunurlar.

04
K.B.B.

Bademcik ve Geniz Eti

Daha fazla

Horlama, hava yolunda darlık oluştuğu durumlarda ortaya çıkan gürültü biçimindeki sestir. Erişkin insanların %45 i zaman zaman % 25 i sürekli horlar. Horlama erkeklerde ve şişman kişilerde daha sık olmakla beraber her insanda görülebilir . Yaşla birlikte horlama sıklığı artar.

05
K.B.B.

Horlama Cerrahisi

Daha fazla

Göz yaşı ince kanallar ile göz yaşı kesesine oradan da göz yaşı kanalı ile burun boşluğuna açılır. Kanal tıkanıklığı göz yaşının gözde birikmesine ve çapaklanmaya sebep olur. Göz yaşı kesesinde de tekrarlayan enfeksiyonlara yol açar.

06
K.B.B.

İzsiz - Dikişsiz Göz Yaşı Kanalı

Daha fazla

Ultrasonik piezo aleti ile yapılan burun estetiği operasyonlarında burun kemikleri ses dalgaları ile kesilerek şekillendirilir.
Bu yöntemde kalem benzeri bir alet ile kemikler tam istenilen yerden daha kontrollü kesilir. Ses dalgaları altta ve üstte bulunan diğer kemiklere, yumuşak dokulara, damar ve sinirlere zarar vermez.

07
K.B.B.

Ultrasonik Burun Estetiği

Daha fazla

Sinüzit enfeksiyonlarında ilaç tedavisi erken dönemde başarılıdır. İlaç tedavilerine dirençli,kronikleşmiş sinüzit durumunda ameliyat yapılır. Burun deliklerinden endoskop kameralar yardımı ile sinüslerin giriş kısımları görüntülenir ve cerrahi aletler ile sinüsleri ve sinüslerin giriş kısımlarını kapatan polip, mukozal şişlik ve kemik parçacıklar temizlenir.

08
K.B.B.

Sinüzit Ameliyatı

Daha fazla

Burun deviasyon ameliyatı (Septoplasti) burun tıkanıklığı yaşayan hastalarda burun dış görüntüsünde değişiklik yapmadan burun içinde bulunan kıkıdak ve kemik eğikliklerinin düzeltilmesi işlemidir. Burun estetiği ameliyatı ile birlikte de yapılabilir. Bu ameliyata da septorinoplasti denir. Hem burun dış görüntüsü değişirken hem de burun tıkanıklığı çözülmüş olur.

09
K.B.B.

Septoplasti

Daha fazla

Kulak zarında delik olan hastaların orta kulakta bulunan kronik iltihabi durumların tedavisi için kulak zarı ve kulak kemikçiklerinin onarılması işlemidir.Bu operasyonlar genel anestezi altında yapılır.Ameliyat kulak kanalı içinden endoskop kameralar yardımı ile yapıldığı için kulak dış kısmında veya kulak arkasında herhangi bir dikiş olmaz.

10
K.B.B.

İzsiz Kulak Zarı Onarılması

Daha fazla

Orta kulak östaki kanalı ile geniz bölgesiyle bağlantılıdır.Geniz bölgesinde östaki kanalını tıkanması veya burun tıkanıklığının olması sebebiyle östaki kanalının çalışmasının bozulmasıyla orta kulakta sıvı birikmesi oluşur.Bu sıvı orta kulağa dışarıdan gelmez.Banyo,havuz ve deniz suyu kulak zarında geçerek orta kulakta sıvı oluşturmaz.

11
K.B.B.

Kulak Tüpü Takılması

Daha fazla

Kepçe kulak yaklaşık % 5 görülme sıklığıyla en sık görülen doğumsal kulak deformitesi olup kalıtımsal (genetik) geçiş  göstermektedir. Kepçe kulak ameliyatına ihtiyaç duyan kişilerde kulak yüksekliği ve genişliği normalin üzerinde olup rahatsız edici olarak görünmesinden kaynaklıdır. Kepçe kulak estetiğine gerek duyulmayan normal bir kulağın ortalama yüksekliği 60-65 mm ve genişliği 25-35 mm dir.

12
K.B.B.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Daha fazla
Yazışmaya Başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?