444 0 455

Copyright © 2024 | Web Tasarım WebMediCode Tarafından yapılmıştır. | Tüm Hakları Saklıdır | İçerik Op. Dr. Şenol Acar tarafından hazırlanmıştır.

Sık Sorulan Sorular

Evet ultrasonikre plasti ameliyatı ndan sonra bir gece hastanede kalmanızı öneriyoruz.

Ultrasonik rinoplasti genel anestezi altında iki 2,5 saat süren bir operasyon dur.

Ultrasonik rinoplasti ameliyatı sonrasında birinci hafta kontrolünde burun tamponu,atel ve bantlar çıkarılır 3 günlük tekrar bantlama yapılır bir hafta veya on gün sonrasında işe veya okula geri dönüş yapabilirsiniz.

Ultrasonik Rinoplasti ile Ağrı ve morluk eski teknik direktörü çok az olabilmekte şişlik ise hastanın burun cildine göre ilk bir hafta içerisinde olabilmektedir.

Ultrasonik rinoplasti sonrası bir hafta buz uygulaması yapılmalı baş yüksekte uyumalı ve bol miktarda su içilmelidir ilk bir aylık süre zarfında de burun masajı önerilir üç aylık dönemde gözük kullanımı önerilmez yine 3 aylık dönemde buna darbe darbe almaması önerilir ve 50 faktör güneş kremi kullanılması önerilir.

Operasyon sonrası 1 ay spor önerilmemektedir 1-3 ay arası yürüyüş Cardio fitness hareketleri yapılabilir 3 aydan sonra ağırlık kaldırma gibi sporlar yapılabilir.
Ameliyat sonrası burun içerisinde tam fonlar olduğu için hapşırma olabilir ve çok sık olması için ameliyat sonrası alerji alerji ilacı kullanıyoruz ancak buna rağmen hapşırma olursa ağzımızı açarak kendimizi sıkmadan rahatça hapşura biliriz.

Burun tamponları bir dikiş ile sabitlenmektedir hapşırma ile yerlerinden oynamaz.

Burun tıkanıklığı horlama ağzıaçık uyuma ağızdan salya akması diş sıkma diş gıcırdatma dönerek ovala ve terleme gibi şikayetler çocuğunuz da varsa mutlaka bir kulaktan boğaz muayenesi olması önerilir.

Geniz eti büyümesi kulakları sıvı birikmesi oluşturarak işitmeye azalta bilmektedir geniz eti olan çocukların işletmeleri kulak basınçları mutlaka kontrol edilmelidir.

Ameliyattan sonra beş gün kadar yumuşak ılık ve soğuk gıdalar tercih edilmelidir bol sıvı tüketilmeli ameliyat sonrası verilen antibiyotik ağrı kesici şurup ve burun spreyini düzenli kullanması yeterlidir.

Ameliyat sonrası yapılan 10.gün kontrolünde herhangi bir sorun görülmezse çocuklar okullarına gidebilirler.

Bir hafta yumuşak ve ılık gıdalar tercih edilmelidir dondurma ve bol su önerilir pilav makarna püre ekmeğin iç kısmı ve köftenin iç kısımlarında verilebilir ekmeğin kenarı cips kraker gibi yiyecekler önerilmez.

Öncelikle alerji ilaçları ve burun spreyleri ile kulakta oluşan sıvı birikimi azaltmaya çalışılır diye bu şekilde çözüm bulunamazsa çocukların kulaklarına tüp takılması işlemi yapılabilir.

Alın bölgesi ,kaş Çatma çizgileri ve göz çevresinde bulunan kaz ayağı bölgeleri en sık yapılan bölgelerdir.

Batu’nun toksin etkisi beş-altı aydır sonrasında tekrar uygulama yapılabilir.

Dudak dolgusunun etkisi biraz içerisine giderek azalır birin sonunda etkisini %30 unu kalmasını bekliyoruz tekrarlayan uygulamalar ile kalıcılık süresi arttırılabilir.

Burun dolgusu ya burun estetiği ameliyatının alternatifi değildir sadece uygun olan burunlara uygulanabilir.

Yazışmaya Başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?